Przezroczysta świeca diagnostyczna Colortune

Przezroczysta świeca diagnostyczna Colortune.
Przezroczysta świeca diagnostyczna to proste urządzenie diagnostyczne którego używali już nasi przodkowie.
Na rynku czasem pojawiały się urządzenia zza wschodniej granicy ale o ich jakości nie można powiedzieć zbyt wiele dobrego.
Sklep z narzędziami wszystkienarzedzia.pl posiada w ofercie Przezroczystą świecę diagnostyczną Colortune, angielskiej frmy Gunson.

G4074_PACKAGINGcolortune świeca diagnostyczna g4074 gunson

Przezroczysta Świeca Diagnostyczna Colortune służy do ustawiania składu mieszanki. Dzięki przezroczystemu rdzeniowi widać jaki kolor posiada spalająca się w cylindrze mieszanka. Żółty oznacza, że mieszanka jest zbyt bogata, niebieski, że stosunek paliwa i powietrza jest odpowiedni. Produkt jest przydatny zarówno do silników spalających benzynę jak i LPG. Świeca jest objęta jednoroczną gwarancją. W opakowaniu znajdziesz:

– świecę diagnostyczną,

– nasadkę do jej montażu i demontażu,

– uszczelkę miedzianą,

– przedłużkę do podłączenia kabla WN,

– rurkę z lusterkiem do oglądania świecy zamontowanej w trudno dostępnym miejscu,

– szczoteczkę do czyszczenia świecy.

W ofercie dostępne są również inne rozmiary świecy, jak również adaptery do wcześniej zakupionych produktów.

Zawartość pudełka

–  świeca diagnostyczna,

– uszczelka miedziana,

– szczoteczka do czyszczenia świecy,

– przedłużka do podpięcia przewodu Wysokiego Napięcia,

– plastikowe pokrętło,

– rurka inspekcyjna z lusterkiem.

Poniżej znajduje się instrukcja obsługi świecy Colortune:

Kiedy silnik jest zimny, luzujemy świecę zapłonową, tak aby po rozgrzaniu silnika, nie zniszczyć gwintu podczas jej wykręcania. Rozgrzewamy silnik. Demontujemy świecę zapłonową. Świecę diagnostyczną kręcamy  TYLKO Przy użyciu plastikowego pokrętła wkręcamy świecę diagnostyczną Colortune.  Jeśli gniazdo jest głębokie montujemy przedłużkę do podpięcia przewodu WN i wkręcamy świecę przy pomocy rurki inspekcyjnej. Podłączamy przewód WN do świecy Colortune, bezpośrednio lub przy pomocy przedłużki. Zapalamy silnik. Przez przezroczysty kołnierz świecy obserwujemy kolor spalanej mieszanki.  Jeśli kolor jest biały, oznacza to że mieszanka jest zbyt uboga. Kolor pomarańczowy oznacza mieszankę bogatą, natomiast kolor niebieski oznacza, że skład mieszanki ustawiony jest prawidłowo. Kiedy zwiększymy obroty kolor  zrobi się pomarańczowy. Po prawidłowym ustawieniu składu mieszanki demontujemy świecę diagnostyczną Colortune i wykonujemy jazdę próbną.

UWAGA! Nie wolno zostawiać na dłuższy czas zapalonego silnika z zamontowaną świecą Colortune. Nie wolno jeździć pojazdem z zamontowaną w silniku świecą Colortune.

Świecę Colortune firmy Gunson, można nabyć w naszym sklepie internetowym z narzędziami w dziale “Narzędzia Samochodowe Specjalistyczne

Poniżej dwa filmiki przedstawiające regulację składu mieszanki przy użyciu Colortune.


 W naszej ofercie, oprócz diagnostycznej świecy Colortune, posiadamy również urządzenie do synchronizacji gaźników Carbalncer.

Ładowanie